P O Ż A R     S T O L A R N I

W nocy 30 listopada 2016 roku o godzinie 128 dyspozytor PSK PSP w Inowrocławiu wysyła nas do pożaru w miejscowości Rojewo.

Z daleka widać wielka łunę pożaru. Pali się miejscowa stolarnia. Dwa Budynki przylegające do siebie tworzą powierzchnie 60 na 30 metrów. Z relacji dowódców pierwszych wozów gaśniczych wiemy, że ogień rozwijał się wewnątrz hali produkcyjnej i poprzez drewniany pokryty papą dach momentalnie przeniósł się na cały budynek.

W akcji brało udział około 23 wozów strażackich z okolicznych miejscowości.

Akcja gaśnicza polegała na podawaniu środków gaśniczych w natarciu na palący się obiekt oraz prowadzenie obrony i zabezpieczenie obiektów przyległych do palącego się kompleksu.

Decyzją dowódcy akcji kilka zastępów ustawiło motopompy przy zbiorniku p.poż na terenie tego zakładu by zwiększyć ilość podawanej wody. Siec hydrantowa nie wystarczała, kilka jednostek dowoziło wodę do stanowisk gaśniczych. Zadysponowano też cysternę strażacką z Bydgoszczy.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba - około 40-letni pracownik stolarni - z ciężkimi poparzeniami przewieziony został do szpitala w Inowrocławiu.

Całkowitemu spaleniu uległ budynek zakładu oraz znajdujący się w nim sprzęt. Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Straty są szacowane.

Podczas akcji strażacy na stanowiskach gaśniczych zmuszeni byli do pracy w aparatach OUO. Zużyli ich ponad 40.
Po całonocnej ciężkiej akcji rano zorganizowano gorący posiłek oraz kawę i ciasto dla strudzonych strażaków.