ZALECENIA   STRAŻAKÓW

Mimo, że przepisy przeciwpożarowe nie nakładają na użytkowników mieszkań wymagań w zakresie ich zabezpieczenia w sprzęt i urządzenia przeciwpożarowe - w celu ograniczenia ilości pożarów w mieszkaniach i ich skutków.

Strażacy apelują, aby użytkownicy mieszkań wyposażali je w podstawowe urządzenia zabezpieczające, takie jak:

1. autonomiczne czujki dymu (posiadające zasilanie bateryjne) - umożliwiające już przy pierwszych oznakach pożaru zaalarmowanie sygnałem akustycznym osób przebywających w mieszkaniu Jest to szczególnie istotne w porze nocnej
  2. detektory gazu - instalowane w pomieszczeniach kuchennych i kotłowni
  3. detektory tlenku węgla - instalowane w łazienkach z tzw. piecem kąpielowym i kotłowniach
  4. gaśnice proszkowe (ABC) 2 lub 1 kg - umieszczane w miejscach łatwo dostępnych i znanych wszystkim domownikom (najlepiej w przedpokoju), zabezpieczone przy tym zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi jak i przed dostępem małych dzieci
  5. Gaśnice proszkową (F) - umieszczoną w kuchni

<<<   wróć do poprzedniej strony   >>>

Jesteś 1950 gościem na Naszej stronie.