OSP w Kruszwicy Mieczysł‚aw Musiał‚owski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej czł‚onkowie, osiągnię™cia, historia, wyposażenie. 2009 - 2018 1024 polski ===============

1 %     PODATKU

Nieubłaganie zbliża się czas rozliczenia się z Urzędem Skarbowym z uzyskanych dochodów w 2017r. Ministerstwo Finansów kolejny rok zezwala na przekazanie 1% należnego podatku na Organizacje Pożytku Publicznego (w skrócie OPP).
WÂśrĂłd tych organizacji jest ZwiÂązek Ochotniczych StraĹźy PoĹźarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Zawracam się z gorÂącÂą proÂśbÂą do wszystkich ludzi dobrej woli szczegĂłlnie do mieszkańcĂłw naszego miasta i gminy o przekazywanie 1% swojego podatku na rzecz naszej kruszwickiej Jednostki Ochotniczej StraĹźy PoĹźarnej.
Wielokrotnie z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia nios± pomoc ofiarom pożarów, wypadków i wielu innych zdarzeń losowych.
Nadeszła wspaniała okazja na podziękowanie naszym strażakom za ich bezinteresown± ofiarno¶ć i po¶więcenie.
  • za godziny spędzone na dyĹźurach,
  • za pot i zmęczenie podczas trudnych akcji ratowniczo - gaÂśniczych,
  • za uratowane wyposaĹźenie mieszkań, gospodarstw, pojazdĂłw i zwierzÂąt,
  • za udzielenie pierwszej pomocy, gdy krew płynęła,
  • za uratowane Ĺźycie,
  • za . . . wymieniać by moĹźna długo.
Wystarczy wypełnić odpowiednie pola na końcu formularza PIT, a Urz±d Skarbowy przekaże obliczon± kwotę do wskazanego odbiorcy.

W tym roku w okienku - "Numer KRS" wpisujemy:

-   00 00 11 62 12   -

,
a w okienku uzupełniaj±cym - "Cel szczegółowy 1" wpisujemy:

OSP w KRUSZWICY   88-150 Kruszwica
    woj. Kujawsko-Pomorskie.

Kwota zostanie przelana anonimowo. Je¶li nie zgadzamy się z tym to możemy zakre¶lić okienko w polu "wyrażam zgodę" ale nowe regulacje prawne o ochronie danych osobowych i tak zablokuj± dane na poziomie Zarz±du Głównego. Nowo¶ci± jest przkazanie tego datku na konkretnego strażaka. Niestety zarz±d naszej OSP nie dopełnił rejestracji i taka obcja jest nie możliwa.

Podatnik nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Emeryci i renci¶ci, którzy będ± chcieli przekazać 1% swojego podatku wystarczy, że na bazie rocznego obliczenia podatku przez organ rentowy (tzw. PIT 40A) samodzielnie złoż± PIT-37, wypełniaj±c go w czę¶ci dotycz±cej "Wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" oraz "Informacji uzupełniaj±cej" i oczywi¶cie złoż± do swojego urzędu skarbowego nie póĽniej niż 30 kwietnia 2018 r.

Dzięki temu 1 % z naszych podatkĂłw nie "rozpłynie" się gdzieÂś w Warszawie, ale zasili organizację, ktĂłra jednoczy druhĂłw w d¹şeniu do bezpieczeństwa lokalnego i 85 % tej kwoty powrĂłci do Kruszwicy.     Szczegółowa uchwałę ZG ZOSP RP w sprawie podziału 1 % podatku dla Zwiazku OSP RP znajdziecie tutaj.
W minionym roku zebrali¶my 717,57 zł. Zebrana kwota zostaje w cało¶ci wydana na uzupełnienie potrzebnego umundurowania i sprzętu strażackiego. Oczywi¶cie jest to tylko uzupełnienie kosztów potrzebnych na utrzymanie kruszwickiej jednostki.

Z całego serca pragniemy podziękować
wszystkim darczyńcom za dotychczasow± pomoc
z tytułu 1%

Prezentowany przykład ułatwi Państwu poprawne wypełnienie deklaracji podatkowych:

pit

Dla zwolenników wypełniania deklaracji na monitorze komputera program PIT-2017 ułatwi jej wypełnienie:

PROGRAM PIT-OPP 2017 - do pobrania - za darmo.
W trakcie pobierania warto przeczytać mały poradnik instalacji programu.

Wspierajmy tych, którzy wywodz± się spo¶ród Nas i dla Nas działaj±.