OSP w Kruszwicy Mieczysł‚aw Musiał‚owski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej czł‚onkowie, osiągnię™cia, historia, wyposażenie. 2009 - 2018 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

1 %     PODATKU


Nieubłaganie zbliża się czas rozliczenia się z Urzędem Skarbowym z uzyskanych dochodów w 2017r. Ministerstwo Finansów kolejny rok zezwala na przekazanie 1% należnego podatku na Organizacje Pożytku Publicznego (w skrócie OPP).
WÂśrĂłd tych organizacji jest ZwiÂązek Ochotniczych StraĹźy PoĹźarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

    Zawracam się z gorÂącÂą proÂśbÂą do wszystkich ludzi dobrej woli szczegĂłlnie do mieszkańcĂłw naszego miasta i gminy o przekazywanie 1% swojego podatku na rzecz naszej kruszwickiej Jednostki Ochotniczej StraĹźy PoĹźarnej.
Wielokrotnie z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia nios± pomoc ofiarom pożarów, wypadków i wielu innych zdarzeń losowych.
Nadeszła wspaniała okazja na podziękowanie naszym strażakom za ich bezinteresown± ofiarno¶ć i po¶więcenie.
  • za godziny spędzone na dyĹźurach,
  • za pot i zmęczenie podczas trudnych akcji ratowniczo - gaÂśniczych,
  • za uratowane wyposaĹźenie mieszkań, gospodarstw, pojazdĂłw i zwierzÂąt,
  • za udzielenie pierwszej pomocy, gdy krew płynęła,
  • za uratowane Ĺźycie,
  • za . . . wymieniać by moĹźna długo.
Wystarczy wypełnić odpowiednie pola na końcu formularza PIT, a Urz±d Skarbowy przekaże obliczon± kwotę do wskazanego odbiorcy.

W tym roku w okienku - "Numer KRS" wpisujemy:

  -   00 00 11 62 12   -  

,
a w okienku uzupełniaj±cym - "Cel szczegółowy 1" wpisujemy:

    OSP w KRUSZWICY   88-150 Kruszwica    
    woj. Kujawsko-Pomorskie.    

Kwota zostanie przelana anonimowo. Je¶li nie zgadzamy się z tym to możemy zakre¶lić okienko w polu "wyrażam zgodę" ale nowe regulacje prawne o ochronie danych osobowych i tak zablokuj± dane na poziomie Zarz±du Głównego. Nowo¶ci± jest przkazanie tego datku na konkretnego strażaka. Niestety zarz±d naszej OSP nie dopełnił rejestracji i taka obcja jest nie możliwa.

Podatnik nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Emeryci i renci¶ci, którzy będ± chcieli przekazać 1% swojego podatku wystarczy, że na bazie rocznego obliczenia podatku przez organ rentowy (tzw. PIT 40A) samodzielnie złoż± PIT-37, wypełniaj±c go w czę¶ci dotycz±cej "Wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" oraz "Informacji uzupełniaj±cej" i oczywi¶cie złoż± do swojego urzędu skarbowego nie póĽniej niż 30 kwietnia 2018 r.

      Dzięki temu 1 % z naszych podatkĂłw nie "rozpłynie" się gdzieÂś w Warszawie, ale zasili organizację, ktĂłra jednoczy druhĂłw w d¹şeniu do bezpieczeństwa lokalnego i 85 % tej kwoty powrĂłci do Kruszwicy.     Szczegółowa uchwałę ZG ZOSP RP w sprawie podziału 1 % podatku dla Zwiazku OSP RP znajdziecie tutaj.
W minionym roku zebrali¶my 717,57 zł. Zebrana kwota zostaje w cało¶ci wydana na uzupełnienie potrzebnego umundurowania i sprzętu strażackiego. Oczywi¶cie jest to tylko uzupełnienie kosztów potrzebnych na utrzymanie kruszwickiej jednostki.

Z całego serca pragniemy podziękować
wszystkim darczyńcom za dotychczasow± pomoc
z tytułu 1%

Prezentowany przykład ułatwi Państwu poprawne wypełnienie deklaracji podatkowych:

pit

Dla zwolenników wypełniania deklaracji na monitorze komputera program PIT-2017 ułatwi jej wypełnienie:

PROGRAM PIT-OPP 2017 - do pobrania - za darmo.
W trakcie pobierania warto przeczytać mały poradnik instalacji programu.

Wspierajmy tych, którzy wywodz± się spo¶ród Nas i dla Nas działaj±.


rulon

Jesteś 370711 gościem na Naszej stronie.


o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2018