===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

R O Z M I E S Z C Z E N I E
S Y R E N   w   K R U S Z W I C Y

        Na terenie miasta rozmieszczonych jest 6 syren alarmowych. Wszystkie uruchamiane są elektrycznie, lecz różnymi systemami. Każda posiada dublowany system uruchamiania tzn. załączenie drogą radiową i manualnie czyli włącznik na ścianie.

 1. Syrena na budynku naszej strażnicy OSP.
 2. Podłączona do radiostacji bazowej umożliwia zdalne załączenie jej z Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. W kruszwickim Punkcie Alarmowym jest przycisk manualny do ręcznego jej uruchomienia (wyje tak długo jak długo trzymasz).

  Na terenie Kruszwicy zainstalowany jest system zdalnego wywołania przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy.
  Centralka CA-3000 znajdująca się w Punkcie Alarmowym OSP w Kruszwicy pracująca na oddzielnej radiostacji odbiera sygnały z Bydgoszczy / Torunia i przekazuje na wyselekcjonowaną syrenę na terenie naszego miasta.
        Wiecej o centralce przeczytasz TUTAJ

  System obsługuje trzy syreny:

 3. Syrena nr 1 na budynku szkoły podstawowej nr 1 (na Zagoplu).


 4. Syrena nr 2 na budynku produkcyjnym na terenie Cukrowni.


 5. Syrena nr 3 na wolnostojącym maszcie na ulicy zamkowej.

 6. Każda z syren posiada awaryjny przycisk manualny do ręcznego uruchomienia. Przycisk jest umieszczony w skrzynce sterowniczej w jej pobliżu, oczywiście w danej lokalizacji syreny.

  System wykorzystywany jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kruszwicy w celu zwołania strażaków do akcji ratowniczo - gaśniczej. Nadawany jest wtedy odpowiednio zmodyfikowany układ dzwięków. Więcej znajdziesz tutaj.
 7. Kolejna syrena kontrolowana jest przez Zakładową Służbę Ratowniczą Zakładów Tłuszczowych "Kruszwica" s.a.
 8. Umieszczona jest na terenie zakładu produkcyjnego w Kobylnikach na silosie nasion. Głównym przeznaczeniem tej syreny jest alarmowanie pracowników tego zakładu o zaistniałym niebezpieczeństwie na którymś z działów technologicznych. Syrena uruchamiana jest manualne w pomieszczeniu portierni.
 9. Syrena umieszczona jest na terenie Zakładów Zbożowych w Kruszwicy na ulicy Młyńskiej.
 10. Umieszczona jest na jednym z budynków produkcyjnych zakładu. Uruchamiana manualnym włącznikiem umieszczonym w pobliżu. Głównym przeznaczeniem tej syreny jest alarmowanie pracowników tego zakładu o zaistniałym niebezpieczeństwie na terenie zakładu.

Każda z syren ma swój charakterystyczny ton, odróżniany przez znawców. Zasięg słyszalności syreny uzależniony jest głównie od siły i kierunku wiatru, oraz hałasu otoczenia.


D A L E J == >            
linia 6
<<<   wróć do poprzedniej strony   >>>
linia 6

rulon

Jesteś 212 gościem na Naszej stronie.

o     584     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2024