R O Z M I E S Z C Z E N I E
S Y R E N   w   K R U S Z W I C Y

Na terenie miasta rozmieszczonych jest 6 syren alarmowych. Wszystkie uruchamiane są elektrycznie, lecz różnymi systemami. Każda posiada dublowany system uruchamiania tzn. załączenie drogą radiową i manualnie czyli włącznik na ścianie.

1. Syrena na budynku naszej strażnicy OSP.
  2. Podłączona do radiostacji bazowej umożliwia zdalne załączenie jej z Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. W kruszwickim Punkcie Alarmowym jest przycisk manualny do ręcznego jej uruchomienia (wyje tak długo jak długo trzymasz).

Na terenie Kruszwicy zainstalowany jest system zdalnego wywołania przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy.
    Centralka CA-3000 znajdująca się w Punkcie Alarmowym OSP w Kruszwicy pracująca na oddzielnej radiostacji odbiera sygnały z Bydgoszczy / Torunia i przekazuje na wyselekcjonowaną syrenę na terenie naszego miasta.
          Wiecej o centralce przeczytasz TUTAJ

System obsługuje trzy syreny:

3. Syrena nr 1 na budynku szkoły podstawowej nr 1 (na Zagoplu).

4. Syrena nr 2 na budynku produkcyjnym na terenie Cukrowni.

5. Syrena nr 3 na wolnostojącym maszcie na ulicy zamkowej.

6. Każda z syren posiada awaryjny przycisk manualny do ręcznego uruchomienia. Przycisk jest umieszczony w skrzynce sterowniczej w jej pobliżu, oczywiście w danej lokalizacji syreny.

System wykorzystywany jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kruszwicy w celu zwołania strażaków do akcji ratowniczo - gaśniczej. Nadawany jest wtedy odpowiednio zmodyfikowany układ dzwięków. Więcej znajdziesz tutaj.
  7. Kolejna syrena kontrolowana jest przez Zakładową Służbę Ratowniczą Zakładów Tłuszczowych "Kruszwica" s.a.
  8. Umieszczona jest na terenie zakładu produkcyjnego w Kobylnikach na silosie nasion. Głównym przeznaczeniem tej syreny jest alarmowanie pracowników tego zakładu o zaistniałym niebezpieczeństwie na którymś z działów technologicznych. Syrena uruchamiana jest manualne w pomieszczeniu portierni.
  9. Syrena umieszczona jest na terenie Zakładów Zbożowych w Kruszwicy na ulicy Młyńskiej.
  10. Umieszczona jest na jednym z budynków produkcyjnych zakładu. Uruchamiana manualnym włącznikiem umieszczonym w pobliżu. Głównym przeznaczeniem tej syreny jest alarmowanie pracowników tego zakładu o zaistniałym niebezpieczeństwie na terenie zakładu.

Każda z syren ma swój charakterystyczny ton, odróżniany przez znawców. Zasięg słyszalności syreny uzależniony jest głównie od siły i kierunku wiatru, oraz hałasu otoczenia.

D A L E J == >

<<<   wróć do poprzedniej strony   >>>