K O M U N I K A T Y   na   S M S

Od jakiegoś czasu naszą gminę nawiedzają anomalie pogodowe - powódź, wichura była nawet trąba powietrzna.
Wychodząc na przeciw zagrożeniom burmistrz miasta i gminy Kruszwica 29 lutego 2012 roku podpisał umowę z firmą - Samorządowy Informator SMS Sp. z o.o. z Wrocławia.
Jest to ogólnopolski lider w dostarczaniu systemów do bezpośredniej komunikacji i ostrzegania mieszkańców. Firma działa od 2008 roku. System Samorządowy Informator SMS posiada szeroką ofertę produktów, co daje władzom samorządowym wiele możliwości. Więcej na www.sisms.pl
Władze Kruszwicy informują w 5 grupach tematycznych:
  • Wydarzenia Kulturalno-Sportowe
  • Zdrowie
  • Oświata
  • Turystyka
  • Informacje
Dodatkowo uruchomione są informacje lokalne dla poszczególnych 30 sołectw i miasta Kruszwicy.
Burmistrz Kruszwicy informuje:
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości SMS z informacjami o:
  • Zagrożeniach meteorologicznych, stanach ostrzegawczych i alarmowych.
  • Konieczności ewakuacji mieszkańców z określonych rejonów gminy.
  • Ważnych informacji i komunikatach z terenu miasta Kruszwica, np. pęknięta rura i brak wody, brak ciepła, droga zamknięta z powodu remontu.
  • Ważnych informacji i komunikatach z terenu gminy Kruszwica, np. termin sesji Rady, lub posiedzenia komisji w ważnych sprawach. Akcji odśnieżania dróg itp.
  • Wydarzeniach kulturalno- sportowych - organizowanych przez CK Ziemowit, np. odwołania lub przeniesienia koncertów i meczy.
  • Akcjach bezpłatnych badań lekarskich,
  • Informacjach oświatowych, np. awaria ogrzewania w szkole i odwołane zajęcia lekcyjne.
  • Wydarzeniach turystycznych np. otwarcie wystaw i pokazów.

Wyślij SMS o treści wybranego kodu rejestrującego.

Jak się zarejestrować, aby otrzymywać bezpłatne informacje SMS ?
  1. Z posiadanego telefonu komórkowego wyślij SMS na numer 661 000 112.
  2. Jako treść wiadomości wpisz z tabeli kod rejestrujący dla danej miejscowości lub interesującej cię tematyki. Np. Tak.cin06z jeśli chcesz informacje o organizowanych akcjach badań bezpłatnych (wpisując kod zwróć uwagę na kropkę i brak odstępów miedzy literami). Koszt tego SMS zgodny z cennikiem Twojego operatora telefonii komórkowej.
  3. Otrzymasz SMS z potwierdzeniem rejestracji w wybranym serwisie.
  4. Jeśli chcesz otrzymywać informacje z pozostałych 5 serwisów tematycznych, wysyłasz kolejnego SMS-a (patrz punkt 1 i 2) z kolejnym kodem rejestrującym.
    W jednymSMS-e może być tylko jeden kod rejestrujący.
rodzaj serwisu kod rejestrujący
Sołectwo Wola WapowskaTak.cin06ww
Sołectwo WróbleTak.cin06w
Sołectwo ZłotowoTak.cin06zo

Jak wyrejestrować się, aby nie otrzymywać SMS-ów z tego systemu ?
  1. z posiadanego telefonu komórkowego wyślij SMS na numer 661 000 112.
  2. Jako treść wiadomości wpisz z tabeli kod wyrejestrowujący dla danej miejscowości lub aktywowanej tematyki. Np. Nie.cin06z jeśli nie chcesz informacji o organizowanych akcjach badań bezpłatnych (wpisując kod zwróć uwagę na kropkę i brak odstępów miedzy literami). Koszt tego SMS zgodny z cennikiem Twojego operatora telefonii komórkowej.
  3. Otrzymasz SMS z potwierdzeniem wyrejestrowania w wybranym serwisie.
  4. Jeśli chcesz zablokować informacje z pozostałych 5 serwisów tematycznych, wysyłasz kolejnego SMS-a (patrz punkt 1 i 2) z kolejnym kodem wyrejestrowującym. W jednymSMS-e może być tylko jeden kod wyrejestrowujący.
rodzaj serwisu kod wyrejestrowujący
Sołectwo Wola WapowskaNie.cin06ww
Sołectwo WróbleNie.cin06w
Sołectwo ZłotowoNie.cin06zo

Jednym z założeń Samorządowego Informatora SMS jest również to, że jest on zupełnie wolny od treści reklamowych i ma służyć tylko komunikacji między Gminą a jej mieszkańcami.
Gromadzona baza numerów telefonów nie podlega udostępnieniom innym podmiotom, firma nie ustala danych o właścicielach tych numerów.
Za pośrednictwem Samorządowego Informatora SMS nie można otrzymywać wiadomości SMS na numery telefonii stacjonarnej usługa aktywna jest tylko w sieci GSM. Nie otrzymamy też wiadomości przebywając poza granicami naszego państwa.
Informacje na ogół dotrą z telefonicznego numeru 661 000 112, oddzwonienie lub odpisanie na ten numer nie zostanie odczytane -odebrane.
Za otrzymane wiadomości użytkownik nie płaci. Koszty ponosi nadawca czyli Gmina.

Przykładowe treści otrzymywanych SMS-ów:
od: GMINA
KRUSZWICA: Uwaga! Dziś w godz. popołudniowych spodziewane są silne porywy wiatru (do25m/s). burze oraz opady gradu o średnicy 2-4 cm. Możliwe gwałtowne zjawiska.

od: GMINA
KRUSZWICA: Serdecznie zapraszamy na Festyn u Piasta i Popiela, który odbędzie się w DN. 21-22.07.br. od godz. 12 przy Mysiej Wierzy. Szczegóły: www.gminakruszwica.pl

od: GMINA
KRUSZWICA: w dn.12-15 bm. Na torze regatowym na j.Goplo odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. Finały w niedzielę od 10. Zapraszamy!

W sytuacjach zagrożenia najważniejsze jest skuteczne i szybkie przekazanie do Państwa ostrzeżenia. Informacje o zbliżających się zagrożeniach dadzą Państwu szansę uchronić się przed utrata zdrowia lub życia i pozwolą uniknąć strat materialnych. Również bardzo przydatne są lokalne informacje o utrudnieniach, ważnych wydarzeniach i imprezach na terenie Gminy.
wszystkie informacje zebrane z folderu reklamowego i autorskiej strony firmy - www.sisms.pl