P O R A D N I K     K I B I C A

XI   MISTRZOSTWA   POLSKI   STRAŻAKÓW   OCHOTNIKÓW
STIHL®     TIMBERSPORTS®
KRUSZWICA 19 lipca 2014 roku

Na wstępie zdementuję plotkę - żaden z zawodnik z naszej gminy, a nawet z powiatu w tych zawodach nie wystartuje.

HISTORIA       ZAWODÓW

STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES to międzynarodowa seria zawodów w cięciu i rąbaniu drewna z użyciem pilarki łańcuchowej, siekiery i piły ręcznej. Zawody narodziły się w Stanach Zjednoczonych. Przed laty, aby wyłonić najlepszego spośród siebie, drwale organizowali lokalne zawody w rąbaniu drewna. Z biegiem czasu z lokalnych rozgrywek narodziła się idea organizacji profesjonalnych zawodów sportowych.
W roku 1985 ANDREAS STIHL wspólnie z kanałem sportowym ESPN powołali do życia STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES jako serię zawodów o charakterze mistrzostw, organizowanych w Stanach Zjednoczonych. W roku 2001 zawody trafiły do Europy, a w roku 2003 do Polski. W naszym kraju zawody organizowane są wspólnie z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, a zawodnicy są czynnymi członkami OSP.
Lata doświadczeń zaowocowały rozwinięciem profesjonalnych standardów organizacyjnych i sportowych a sami zawodnicy otrzymują aktywne wsparcie w treningach. Zawody STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES odbywają się na poziomie krajowym oraz na poziomie międzynarodowym. I to właśnie Mistrzostwa Świata i Drużynowe Mistrzostwa Europy i Świata stanowią punkt kulminacyjny sezonu.
Zawody STIHL® TIMBERSPORTS® Series cieszą się coraz większą popularnością, a relacje każdego roku przeprowadza telewizja EUROSPORT przyciągając przed ekrany miliony widzów w całej Europie.

Pierwsze Mistrzostwa Polski STIHL® TIMBERSPORTS® Series rozegrane zostały w roku 2003 w Choczni koło Wadowic. Kolejną areną Mistrzostw Polski był nadmorski Rewal . Od roku 2008 przez pięć kolejnych lat zawody rozgrywane były w malowniczym amfiteatrze w Morzyczynie (zachodniopomorskie) nad jeziorem Miedwie, by w 2014 roku zawitać po raz pierwszy w Kruszwicy.
Od samego początku zawody są organizowane wspólnie z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, a zawodnicy są czynnymi członkami OSP. Najlepsi zawodnicy reprezentują Polskę na Mistrzostwach Świata indywidualnych jak i drużynowych.

OPIS   KONKURENCJI
STIHL® TIMBERSPORTS®

CIEKAWOSTKI
STIHL® TIMBERSPORTS®

SPRÓBUJ   I   TY

Kto może wziąć udział w zawodach?
Każdy, kto wyróżnia się sprawnością i siłą fizyczną, posługuje się biegle siekierą, piłą ręczną i pilarką spalinową oraz wykazuje ducha sportowego.
Jeżeli chcesz uzyskać bliższe informacje na temat STIHL® TIMBERSPORTS® i przeżyć prawdziwą przygodę napisz do nas na adres:

Andreas STIHL Sp. z o.o.,
Sady ul. Poznańska 16,
62-080 Tarnowo Podgórne
timbersports@stihl.pl

Być może kryje się w Tobie Mistrz STIHL® TIMBERSPORTS® ?
A może znasz kogoś, kto byłby zainteresowany udziałem w
STIHL® TIMBERSPORTS® .     Z A P R A S Z A M Y !

stihl_timbersports
tekst i zdjęcia w większości pochodzą z stron internetowych:
www.stihl.pl   www.stihl-timbersports.ch   www.stihlusa.com