===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

S Y R E N A     A L A R M O W A

megafon

Syrena to urządzenie elektryczne, które po uruchomieniu wydaje bardzo donośny dźwięk.

Konstrukcja urządzenia to silnik elektryczny z zamontowanym wirnikiem w kształcie walca otwartego z powycinanymi okienkami na powierzchni bocznej. Wirnik umieszczony w obudowie o bardzo podobnym wyglądzie. Zasadę działania syreny można przyrównać do działania pompy odśrodkowej tj. powietrze zasysane poosiowo z górnej części wirnika zostaje wyrzucone przez kwadratowe otwory w wirniku i obudowie. Wysokość i zasięg dźwięku uzależniona jest od ilości i wielkości okienek wirnika i obudowy. Te parametry podlegają pod tajemnice handlowe każdego z producentów. Do wydobycia dźwięku potrzebne są bardzo wysokie obroty. Oferta handlowa przedstawia zastosowanie różnych silników. Najważniejszym problemem dla projektantów i instalatorów jest zabezpieczenie miejsca montażu przed wibracją urządzenia. Znane sa przypadki pękania stropów, ścian budynku na którym zamontowana jest syrena.

Syrena SAD

syrena SAD
POSŁUCHAJ

Jest to syrena stacjonarna - dachowa. Wyposażona w silnik trójfazowy, asynchroniczny, klatkowy na napięcie 230 / 400 V, o mocy od 1,5 kW do 5,5 kW (w zależności od typu). Obudowa typu zamkniętego - co gwarantuje niezawodność działania syreny instalowanej na wolnym powietrzu. Od góry ochroniona przed opadami atmosferycznymi daszkiem blaszanym w kształcie stożka, zapobiegającym zarazem rozpraszaniu fali głosowej. Agregat głosowy syreny wykonany jest ze stopu AK -63 i chroniony przed uszkodzeniem i ptactwem siatką drucianą. Cały zespół spoczywa, na konstrukcji nośnej spawanej wykonanej z kątownika.


Dane techniczne syreny dachowej SAD 1,5 kW
Moc silnika 1,5 kW
Prąd przy 230V6 A
Prąd przy 400V 3,5 A
Krotność prądu rozruchowego5,6 lv/ln
Prędkość obrotowa2840 obr / min
Natężenie głosu 70 dB odl. 300 m
Zasięg słyszalnego dźwięku 2000 m
Waga 58 kg

Syrena ręczna typu "DRUHNA II"

syrena ręczna

Syrena (ręczna przenośna) ma wbudowaną w korpus przekładnię zębatą, planetarną z wyprowadzonym na zewnątrz krućcem do zamocowania korby z drewniana rękojeścią.

Obsługa polega na oparciu syreny na twardym podłożu i kręceniu korbą . Proporcjonalnie do uzyskanych obrotów rotatora wydobywa się dźwięk. Natężenie dźwięku syreny ustawionej na wysokości 1,5 m w odległości 1m wynosi 130 fonów, natomiast w odległości 100m natężenie dźwięku wynosi 75 fonów.

syrena

syrenalinia 6
<<<   wróć do poprzedniej strony   >>>
linia 6

rulon

Jesteś 433 gościem na Naszej stronie.

o     664     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2024