OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

A R M A T U R A
W O D N A

WĄŻ TŁOCZNY
wąż strażacki

Węże tłoczne poliestrowe przeznaczone do tłoczenia wody zasilającej samochód pożarniczy, motopompę lub końcówki linii gaśniczych. Wykonane z wysokiej jakości surowców,odporne na działanie warunków atmosferycznych są lekkie i elastyczne. Wykonany z okrągłotkanych oplotów z wysokiej jakości przędzy poliestrowej z wkładką wewnętrzną z wysokiej klasy poliuretanu - odporna na ścieranie, gładka i elsatyczna.


Zakres temperatury pracy: od -300C do +500C
Ciśnienie robocze: 12 bar (1,2 Mpa)
Cśnienie próbne: 18 bar (1,8 Mpa)
Ciśnienie rozrywające: 40 bar (4,0 Mpa)
Waga O 52 dł. 20m: 5,4kg

WĄŻ SSAWNY pcv
wąż ssawny PCV

Wykonane z PCV zborojonego wtopioną spiralą usztywniającą. Dzięki spirali węże odporne są na podciśnienie oraz zgniecenie. Zachowują przy tym elastyczność pozwalającą na wygodne manewrowanie odcinkiem w terenie działania.Węże wytrzymują bez deformacji podciśnienie 86,6 kPa w ciągu 10 min w temp 200C.


Grubość ścianki: 6,7 mm
Dopuszczalne ciśnienie pracy w temp. 230C : 0,3 MPa
Dopuszczalne ciśnienie pracy w temp. 550C : 0,10 MPa
Temperatura stosowania: od - 200C do + 600C
Długość "L": 2000 mm
Ciężar węża: ok. 9,1 kg

WĄŻ SSAWNY gumowy
wąż ssawny gumowy

Węże przeznaczone do zasysania wody zasilającej samochód pożarniczy lub motopompę. Węże służące do przesyłania cieczy (kwasów, zasad, soli), ciał sypkich, szlamów. Temperatura stosowania od -200C do +600C. Węże z wewnętrzną warstwą gumową SBR, czarną, gładką, wzmocnione tekstylnie oraz spiralą z drutu stalowego. Zewnętrzną warstwę stanowi warstwa gumowa czarna


Grubość ścianki: 7,6 mm
Dopuszczalne ciśnienie pracy: 0,33 Mpa
Długość "L":2500 mm
Ciężar węża: ok. 13,6 kg

ROZDZIELACZ
rozdzielacz grzybkowy
Rozdzielacz grzybkowy służy do rozdzielania strumienia wody z głównej części linii wężowej 75 na trzy linie: jedną - 75 i dwie - 52. Wyloty rozdzielacza są wyposażone w niezależne zawory grzybkowe służące do zamknięcia przepływu.
rozdzielacz kulowy
Rozdzielacz kulowy służy do rozdzielania strumienia wody z głównej części linii wężowej 75 na trzy linie: jedną - 75 i dwie - 52.
Wyloty rozdzielacza są wyposażone w niezależne zawory kulowe służące do zamknięcia przepływu.

Prądownica uniwersalna PW52/R Turbosupon
prądownica TURBOSUPON
Prądownica PW 52/R przeznaczona do wytwarzania wodnych strumieni zwartych i rozproszonych z płynną regulacją kąta bryłowego strumienia rozproszonego do 110o. Posiadają możliwość płynnej regulacji wydajności w zakresie od 0 do 500 l/min. Prądownica jest wyposażona w nasade obrotową i zawór kulowy. Może stanowić zakończenie lini wężowych gaśniczych wodnych i wodno-pianowych zasilanych autopompami i motopompami.
Oferowane długości:
- krótka L=302 mm
- średnia L=372 mm
- długa L=422 mm
Dane techniczne prądownicy PW 52/R
Zakres ciśnień roboczych 0,4-1,2 MPa
Zakres wydajności 0-500 l/min
Zasięg rzutu strumienia zwartego (0,6 MPa i 400 l/min) 37 m
Wysokość rzutu strumienia zwartego (0,6 MPa i 400 l/min) 27 m
Zasięg rzutu strumienia zwartego (0,6 MPa i 400 l/min) przy kącie rozproszenia 1100 6,5 m
Szerokość rzutu strumienia rozproszonego (0,6 MPa i 400 l/min) przy kącie rozproszenia 1100 1/3 KM
Masa L 302 mm = 1,85 kg
L 372 mm= 1,95 kg
L 422 mm= 2,05 kg

prądownica TURBO
Prądownica typu TURBO przeznaczona jest do pracy na zakończeniu linii wężowej samochodów pożarniczych oraz wszelkiego rodzaju motopomp. Prądownica przystosowana jest opcjonalnie do założenia nakładki pianowej dzięki czemu uzyskujemy prądownicę pianową do piany ciężkiej klasy S-2 (PP-2) o wydajności 200 l/min. Montaż nastawki odbywa się poprzez nakręcenie na głowicę TURBO. Prądownica posiada skokową regulację wydajności w zakresie 100 - 400 l/min. PRĄDOWNICA POSIADA MOŻLIWOŚĆ OCZYSZCZANIA GRZYBKA.

SMOK SSAWNY
smok  ssawny

Smok ssawny prosty 110 stanowi początek linii ssawnej i służy do zabezpieczenia węzy ssawnych przed dostaniem się zanieczyszczeń. Wyposażony jest w nasadę wielkości 110. Posiada zamontowany wewnątrz zawór zwrotny i kółko na linkę sprzężoną z dźwignią do otwierania zaworu. Ponadto smok posiada ucho do mocowania pływaka.


PŁYWAK
pływak
Pływak przeznaczony jest do utrzymywania smoka ssawnego płytko pod powierzchnią lustra wody, gdzie woda zawiera najmniej zanieczyszczeń. Obudowa wykonana jest całkowicie z tworzywa wypełnionego styropianem. Pływak posiada wbudowany zaczep metalowy oraz zatrzaśnik do zamocowania linki do smoka ssawnego. Brak pływaka powoduje opadanie smoka ssawnego na dno ujęcia wodnego (zbiorniki , stawy, rzeki) i zasysanie znajdujących się na dnie zanieczyszczeń.

KOSZ SMOKA
kosz smoka
Przeznaczone są głównie do zabezpieczania linii ssawnej przed przedostaniem się zanieczyszczeń do motopomp i pomp pożarniczych.

STOJAK HYDRANTOWY
stojak  hydrantowy
Przeznaczone są do stosowania z hydrantami podziemnymi na ciśnienie nominalne 1 MPa, do czerpania wody o temperaturze do 50 °C. Stojaki są lakierowane.
Dane techniczne:
Nasady 2x75=C B/BB
Średnica wejścia [mm] 72
Wymiary HxLxB [mm] 1030x330x126
Waga 8,9 kg

KLUCZ do HYDRANTU PODZIEMNEGO
klucz hydrantowy
Klucz do zasuw przeznaczony jest do zamykania i otwierania zasuw, włazów oraz hydrantów podziemnych.

KLUCZ do ŁĄCZNIKÓW
klucz do łączników
Służą do dokładnego połączenia lub rozłączenia łączników wężowych. Połączenie bez użycia kluczy może okazać się za mało szczelne.

ZBIERACZ
Zbieracz umożliwia doprowadzenie wody do nasady o wielkości 110 z dwóch źródeł zasilania wężami o wielkości 75. Wewnatrz posiada metalową klapkę umocowaną zawiasowo co tworzy zawór zwrotny klapowy powodujący samoczynne odcięcie jednego z dopływów w przypadku znacznej różnicy ciśnień zasilania. W praktyce stosowany do przetłaczania wody kilkoma pompami. Lub zasilania zbiornika dowożąc wodę kilkoma samochodami.rulon

Jesteś 2633 gościem na Naszej stronie.

o     1056     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2022