OSP w Kruszwicy Mieczysł‚aw Musiał‚owski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej czł‚onkowie, osiągnię™cia, historia, wyposażenie. 2009 - 2018 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

T U B A   -   M E G A F O N

megafon

Przyrząd do wzmacniania dźwięku. Kształt ściętego stożka z otwartymi końcami.

Sposób użycia tuby: jeden z końców (z małym otworem) przybliż do ust i staraj się mówić w kierunku otworu. Dźwięk odbijając się od wewnętrznych krawędzi ścianek zmienia amplitudę, co daje efekt wzmocnienia akustycznego i jego ukierunkowania.

Tuba z biegiem lat ewoluowała zmieniały się średnice, kąt rozwarcia i długość. Kiedyś o konstrukcji z blachy mosiężnej, dziś z tworzywa sztucznego.

Obecnie używana tuba, co prawda z zewnątrz przypomina pierwowzór, ale zasada działania oparta jest na przetwornikach elektromagnetycznych, czyli jest przenośnym wzmacniaczem elektronicznym.


TUBA - Ręczny megafon z syreną
Model MEGAFON 25W

Elektroniczne urządzenie przenośne, zasilane bateriami służy do wzmocnienia głosu ludzkiego. Dodatkowo wbudowany modulator dźwięku stosowany jako syrena przenośna.
Najczęściej stosowane na pikietach, demonstracjach, pielgrzymkach itp.


Dane techniczne
Zasilanie 12V ( 8 baterii 1,5V R14)
Średnica tuby 230mm
długość 340mm
Waga1,65 kg (bez baterii)
Moc wyjściowa 25 W
Funkcje dodatkowewbudowana syrena
Zasięg 500-700m
megafon
linia 6
<<<   wróć do poprzedniej strony   >>>
linia 6

rulon

Jesteś 370772 gościem na Naszej stronie.


o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2018