P O Ż A R     L A S U

24 kwietnia 2012 r. o godzinie 17 30 dostaliśmy dyspozycję do pożaru lasu w wsi Maszenice. Po niezwłocznym dotarciu na miejsce okazało się, że pali się ściółka leśna w dwóch oddalonych o około 50 metrów miejscach na powierzchni
około 1000 m2.

Na miejscu pożaru było pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, jeden wóz z PSP, radiowóz policyjny oraz Straż Leśna.

Wiele faktów przemawia za celowym działaniem czynnika ludzkiego.
Jest to już druga akcja gaszenia ściółki leśnej w ostatnich dniach.

Policja prowadzi intensywne działania w kierunku ustalenia sprawcy bądź sprawców tego haniebnego procederu.