R A T O W A N I E     P S Ó W

W miejscowości Ostrowo w pobliżu cmentarza mieszkańcy zauważyli bezpańskiego psa.

Piesek znalazł schronienie w przepuście drogowym a dokładniej mówiąc w otwartej rurze pod drogą. Niektórzy dokarmiali zwierzaka by zdobyć jego zaufanie i przygarnąć sierotę. Gdy okazało się, że jest to suka i w dodatku ma kilka młodych postanowili zwrócić się o pomoc w imieniu przybłędy.
Pierwsi na miejsce przybyli strażnicy Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Suczka z młodymi bardzo nieufnie ich powitała pokazując chwilami ostre zęby.

Następnie zgłoszenie dotarło do naszej strażnicy. Był to słoneczny piątek 14 września 2012 roku.

Wyposażeni w profesjonalny chwytak i grube rękawice przystąpiliśmy do próby schwytania rodzinki. Zagłębiając się w rurze z pieskami udało się zdobyć ich zaufanie na tyle by po kolei wydobyć je na zewnątrz.
Trzy kilku miesięczne maluchy i ich mama przekazane zostały strażnikom Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, którzy to znajdą im godne warunki.

Z strażnikami przyrody nie pierwszy raz współpracujemy, wykorzystując posiadany sprzęt i niosąc pomoc zwierzętom. Oni natomiast przekazują nam wiedzę o zachowaniu zwierząt w ekstremalnych warunkach.

W całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, no może tylko duma psiej mamy. :-)