Z W I J A N I E     S Z N U R K A

Ta akcja na długo zachowa się w pamięci strażaków.

Kierowca jadący ruchliwą ulicą Niepodległości w Kruszwicy zapewne nie spodziewał się, że jeden z wiezionych przez niego zwoi sznurka do snopowiązałki ulega rozwijaniu się. Najprawdopodobniej podmuch wiatru wyplótł koniec sznurka z rolki.
Pojazd niczym Tezeusz z mitologii greckiej znaczył przebytą drogę białym sznureczkiem.

Było to 24.01.2012r. o godz. 1531.
Zguba rozciągnęła się od "LIDL"-a do "BIEDRONKI".
Dobrze, że w zwoju jest około 3 kilometry, bo trudno sobie wyobrazić zgubę na jeszcze większej odległości.

W pierwszym wrażeniu wyglądało to jak żart, ale po głębszym zastanowieniu się mogło dojść do wplątania się jednego z końców sznurka na półoś przejeżdżającego pojazdu, co skutkowałoby bardzo szybkim zwijaniem go w jednym kierunku.
Szybki ruch sznurka na pewno powywracałby wszystkich ludzi na zakrętach drogi kalecząc boleśnie nogi przechodniów.
Na szczęście do takiej sytuacji nie doszło.

Oczywiście w porę powiadomiono dyżurujących w Kruszwicy strażaków.
Kłębek został znów zwinięty.

Zguba zdeponowana jest w tutejszej strażnicy i z pewnością przyda się do wiązania worków z piaskiem, sorbentem itp.

Niestety nie posiadamy foto relacji z tej akcji.

Mimo poważnego zagrożenia relacja z tej akcji wywołuje uśmiech na twarzach jej uczestników.