OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

R A T O W N I C T W O     W O D N E     I     LODOWE

RZUTKA     RATOWNICZA


rzutka ratownicza
Rzutkę stosujemy podczas ratowania tonącej osoby latem oraz zimą na lodzie.
Rzutka ratownicza jest to polipropylenowa linka pływająca umieszczona w poręcznym worku nieznacznie dociążonym i wszytym elementem pływającym. Woreczek jest zapinany opaską przylepną. Lina na końcach ma pętle przedzianą przez winylową elastyczną rurkę. Jeden z końców jest przyszyty na stałe z workiem. Worek posiada element odblaskowy. Na worku wydrukowana jest instrukcja użycia.


ZASADA UŻYCIA:
Odpinamy pasek zaciskający wylot liny. Wystającą pętlę liny zakładamy na swój nadgarstek. Silnym i energicznym ruchem wyrzucamy worek w kierunku tonącego. Luźno zwinięta linka sama rozwija się w locie. Gdy ratowany podejmie linę można powoli przyciągnąć go do siebie.

DANE TECHNICZNE

  • Długość liny - 25 m
  • średnica liny - 6 mm
  • Waga - ? kg
  • Producent P.P.H. AQUARIUS ®s.c.


linia 6

<<<   wróć do poprzedniej strony   >>>

linia 6
rulon

Jesteś 412 gościem na Naszej stronie.

o     455     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2022