OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

GCBA 5/40      SCANIA   P 400

pompa RUBERG R 40 / 2,5 OPZ

POMPA POŻARNICZA WYSOKOCIŚNIENIOWA

RUBERG   model: R 40 / 2,5 OPZ

Konstrukcja:
Pompa pożarnicza składająca się z jednostopniowej pompy odśrodkowej dla niskiego ciśnienia i trzech stopni wysokiego ciśnienia. Wszystkie wirniki osadzone na jednym wale pompy. Zintegrowanej z przekładnią i obudową układu podwójnej membrany zalewającej pompę.

Dane techniczne:
 • Wydajność przy ciśnieniu 10 barów wynosi 4000 l/min.
 • Wydajność przy ciśnieniu  8 barów wynosi 3600 l/min.
 • Wydajność przy wysokim ciśnieniu 40 barów wynosi 250 l/min.
 • Może pracować przy dowolnej prędkości obrotowej wału odbioru mocy.
 • Kierunek obrotów lewostronny (obserwowany ze strony ssawnej pompy).
 • Masa: 210 kg.
 • Wymiary (Dł.x Szer.x Wys.): 701 x 426 x 443 mm
Informacje ogólne:

Obudowa pompy, wirniki i dyfuzory wykonane są z bronzu, wał pompy z kwasoodpornej stali nierdzewnej, co daje dużą odporność na wodę morską lub lekko zanieczyszczoną chemicznie. Pompa ta jest przeznaczona do ciężkiej pracy. Okresowa kontrola serwisowa nie wymaga wymiany pierścieni, czy innych części. Konserwacja i naprawa nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Pompa posiada certyfikat jakości:   CE certyfikat 2006/42/EG (AFS 2008:3)

Pompa zintegrowana jest z elektronicznym systemem pomiarowym. System pozwala na automatyczne utrzymanie wskazanego ciśnienia wody tłoczącej niezależnie od ilości otwieranych i zamykanych prądownic na lini gaśniczej.

Nowinką techniczną firmy RUBERG jest - Niezależny System Dozowania środka Pianotwórczego - RFS 240. Urządzenie stanowi opracowany specjalny kolektor tłoczny (niskiego ciśnienia) z czterema zaworami z wrzecionem gwintowym AWG oraz wbudowanym zaworem zwrotnym.     System RFS 240 pozwala na dozowanie środka pianotwórczego w zadanym stężeniu (1,3 lub 6%) niezależnie od natężenia przepływu wody. Nawet przy maksymalnym przepływie tzn. 4 000 litrów na minutę.

Autopompa wyposażona w wewnętrzne kanały grzewcze, umożliwiające ogrzewanie płaszczem wodnym z układu chłodzenia silnika z możliwością wyłączenia w okresie letnim.

Pompa wyposażona w urządzenie odpowietrzające umożliwiające zassanie wody z głębokości 1,5 m w czasie do 30 s, a z głębokości 7,5 m w czasie do 60 s.

Pompa wspólpracuje z zwijadłem wężowym typu WISS / 961 / 60m / 2014 i dodatkowym dozownikiem srodka pianotwórczego ALCO - AWG/80/2014 co pozwala na równopczesne podawanie prądu wody i piany.

Producent zapewnia opcje:
 • Dostępne różne przełożenia przekładni.
 • Dostępne różne przekładnie / obudowy łożysk.
 • Różne rodzaje wlotów ssawnych i wylotów ciśnieniowych.
 • Układ kontroli ciśnienia.
Producent:
W. RUBERG AB
Skarviksvägen 13,
SE-289 73 IMMELN, Sweden


Wszystkie dane zebrane z strony internetowej producenta - http://www.ruberg.se

linia 6
<< wróć do poprzedniej strony > >
linia 6

rulon

Jesteś 685 gościem na Naszej stronie.

o     1190     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2023