OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

P O M P A     Z A T A P I A L N A

pompa MAST OSP w Kruszwicy


Pompa służy do wypompowywania wody z zalanych piwnic, studni i pomieszczeń .
Jest to pompa jednostopniowa, wirnikowa, samozasysająca, zintegrowana współosiowo z silnikiem elektrycznym. Konstrukcja monoblokowa, aluminiowa, hermetyczna.
Pompa może pracować zarówno całkowicie zatopiona, jak i częściowo zanurzona. Nie ma przy tym znaczenia, czy zajmuje pozycję pionową, czy poziomą.
Zakres stosowania: brudna woda, ścieki, woda gruntowa z osadem, zastosowane sito ogranicza zanieczyszczenia stałe do do 8 mm średnicy.

PARAMETRY   TECHNICZNE:

typ pompyTP 4
napiecie znamionowe230 V
częstotliwoćć pradu50 Hz
natężenie prądu8,1 A
moc P11,8 kW
moc P21,3 kW
waga pompy z kablem21 kg
materiał wirnikażeliwo
stopień ochrony elektrycznejIP 68
max. wys. tłoczenia18 m
typ nasady tłocznejstorz C
średnica nasadyW 75
średnica otworów sitaø 8 mm
wymiary (śred. x wys.max x wys.)ø 190 x 500 x 230 mm
rok produkcji1984

wydajność
0 bar660 l/min
0,5 bar560 l/min
1 bar400 l/min
1,5 bar160 l/min
1,8 bar0 l/min


WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA

Pompa wyposażona jest w ochronę termiczną uzwojenia, która w razie niedopuszczalnego przegrzania silnika lub blokady wału wyłącza dopływ prądu. Po wystudzeniu automatycznie załancza ponownie prąd.
Pompę opuszczaj lub podnoś tylko za linę lub łańcuch, wiązany do uchwytu, a nigdy za kabel.
Pompa nie posiada wyłacznika więc uruchamia się zaraz po włączeniu wtyczki. Należy uważać na reakcję pompy (szarpnięcie) przy starcie. Przy starcie pompa musi przesunąć się w kierunku strzałki zaznaczonej w części górnej korpusu, podczas gdy wirnik obraca się w kierunku odwrotnym.

UTRZYMANIE POMPY W STANIE SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ:

Po każdym zastosowaniu zaleca się przepłukać pompę w czystej wodzie i uruchomić na sucho przez około 1 minutę. W ten sposób zapobiega się przywieraniu do wirnika gliny. Okresowo podczas konserwcji należy odkręcić boczne śruby zamykające i obrócić pompę nasadą tłoczną do dołu. Gdy wypłynie więcej niż około 10 cm3 wody, to znaczy że zostało uszkodzone uszczelnienie i trzeba zwrucić się do serwisu celem naprawy lub wymiany.
Dopuszcza się pracę pompy bez sita zabezpieczającego. Pozwala to na wypompowanie cieczy do poziomu kilku minimetrów. Warunkiem jest tu podłoże - twarde chropowate.

Opracowano na podstawie materiałów producenta.


linia 6

<<<   wróć do poprzedniej strony   >>>

linia 6
rulon

Jesteś 1397 gościem na Naszej stronie.

o     507     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2023