POMOC     BOCIANOM

Dyspozytor PSK PSP 22 lipca 2010 r. odebrał nietypowe zgłoszenie od mieszkańca miejscowości Wróble. Informacja dotyczyła pomocy dla małego bociana, który wypadł z gniazda w tej właśnie miejscowości. Na miejsce zadysponowany został zastęp naszej OSP.
Niestety sytuacja była dość trudna, bo gniazdo umiejscowione było na betonowym słupie elektrycznym z napowietrzną linią elektryczną pod napięciem. Wyłączenie prądu nie było możliwe. Jako wsparcie przybył podnośnik hydrauliczny z pobliskiej JRG 1 z Inowrocławia.
Bociek oczekujący na pomoc był cały czas pod troskliwą opieką gospodarzy, następnie strażaczek i strażaków.

Kolejna akcja zakończona powodzeniem.

Szczęśliwa mama bocianowa na pożegnanie odklekotała nam wzruszające podziękowania.

W imieniu małego boćka wszystkim zaangażowanym dziękuję za okazanie współczucia,
troskliwości i pomocy.