OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

I N N Y


hooligan

Narzędzie Hooligan jest specyficzną odmianą łoma. Jego poręczność i wszechstronność sprawia że jest on często uzywany w różnorakich akcjach ratowniczych.
Kształt końcówek został tak dobrany aby służył do przebijania, uderzania, podważania, ukręcania i cięcia elementów konstrukcji stanowiących przeszkody dla ratowników.

BUDOWA

Końcówka klinowa i łapka wykonane są jako odlewy ze stali wysoko stopowej, ulepszanej termicznie w celu uzyskania najwyższej wytrzy małości. Nałożone są na oba końce pręta o wysokiej wytrzymałości, o średnicy 2,5 cm. Pręt na obu końcach posiada wytoczone rowki, zapobiegające ślizganiu się narzędzia w ręku.
Łapka Hooligana ma ulepszony, lekko wygięty kształt, zapewniający maksymalną siłę podważania. Szczelina łapki ma szerokość równą na całej swej długości i może służyć do wyważania zamków, rygli i skobli drzwiowych. Można jej również używać do wyciągania gwoździ i zamykania kurków gazowych.
Nowy Hooligan do samochodów posiada końcówkę do cięcia metalu z ostrzem działającym na zasadzie otwieracza do puszek. Można przy jego pomocy przecinać grubą blachę i tworzywa kompozytowe. Narzędzie to jest niezbędnym wyposażeniem zespołów ratownictwa drogowego.
Wykończenie chromowe na wysoki połysk.

Dostępne są następujące rozmiary:

599 61 cm, 3,7 kg Hooligan - Końcówka Standardowa
600 76 cm, 4,5 kg Hooligan - Końcówka Standardowa *
601 91 cm, 5,0 kg Hooligan - Końcówka Standardowa **
602 107 cm, 5,5 kg Hooligan - Końcówka Standardowa
622 76 cm, 4,1 kg Hooligan - Końcówka do Cięcia Metalu
623 91 cm, 4,5 kg Hooligan - Końcówka do Cięcia Metalu
624 107 cm, 5,0 kg Hooligan - Końcówka do Cięcia Metalurulon

Jesteś 671 gościem na Naszej stronie.

o     1176     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2023