WYBORY   SAMORZĄDOWE   2018

Cała Polska wybierała 21 października 2018 roku swoich przedstawicieli w samorządach lokalnych. Gminę Kruszwica zamieszkuje 15 502 wyborców, ale tylko połowa przystąpiła do czynnego udziału w wyborach (7807 wyborców). Wybieraliśmy burmistrza i 15 radnych z 15 okręgów wyborczych.
Oczywiście nieobyło się bez udziału strażaków.

Pragnę przybliżyć notowania poszczególnych kandydatów powiązanych z jednostkami OSP w naszej gminie.

• dh Jarosław Kaczmarek przedstawiciel SPOŁECZNEJ LISTY SAMORZĄDOWEJ zdobył 248 głosów, (z 405) co stanowi 61,2% głosujących

• dh Marek Rimer przedstawiciel SLD LEWICA RAZEM zdobył 234 głosy (z 634) co stanowi 36,9% głosujących

• dh Krzysztof Pruczkowski przedstawiciel PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ zdobył 177 głosów (z 634) co stanowi 27,9% głosujących

• dh Andrzej Kozłowski przedstawiciel SPOŁECZNEJ LISTY SAMORZĄDOWEJ oraz naszej jednostki OSP zdobył 126 głosów, (z 588) co stanowi 21,4% głosujących

• dh Ireneusz Kaźmierczak przedstawicielSTOWARZYSZENIA KRUSZA zdobył 98 głosów, (z 494) co stanowi 19,8 % głosujących

• dh Grzegorz Stanny przedstawiciel POLSKIEGO STRONNICTWA LUDOWEGO zdobył 365 głosów (z 554) co stanowi 65,8% głosujących

• dh Tadeusz Gawrysiak przedstawiciel STOWARZYSZENIA KRUSZA zdobył 166 głosów, (z 528) co stanowi 31,4 % głosujących

• dh Juliusz Nowak przedstawiciel POLSKIEGO STRONNICTWA LUDOWEGO zdobył 63 głosy, (z 469) co stanowi 13,4 % głosujących
Zgodnie z regulaminem wyborów w skład Rady Miasta i Gminy Kruszwica weszli druhowie: Jarosław Kaczmarek, Marek Rimer, Grzegorz Stanny.

Do rady powiatu startował dh Jerzy Stanny przedstawiciel POLSKIEGO STRONNICTWA LUDOWEGO, który to zebrał 280 głosów, (z 7 407) co stanowi 3,78 %. Niestety wynik okazał się za niski.

Do sejmiku samorządowego startował dh Dariusz Kurzawa, który zebrał 16 581 głosów, (z 138 060) co stanowi 12,0%. Uzyskany wynik pozwolił mu utrzymać mandat członka sejmiku samorządowego województwa kujawsko – pomorskiego.

Jak widzimy strażacy w polityce też trzymają wysoki poziom !
Niegasnące zaufanie społeczne (przynajmniej w niektórych przypadkach) ukazuje służbę społeczeństwu na wielu płaszczyznach.

W powyższym artykule celowo pominięto kandydatów nie mundurowych.