STRAŻAK   ROKU   2018

Agencja reklamowa „Polska Press” Sp. z o.o. pracująca dla lokalnej redakcji gazety - „Gazeta Pomorska”, (jak coroku) przeprowadziła plebiscyt marketingowy w środowisku strażaków. Głosować można było na strażaka zawodowego, na strażaka ochotnika oraz na jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej.

W terminie od 30 marca do 9 majaza pomocą SMS-a można było oddawać głos na popieranego kandydata.
Z Naszej Jednostki wyłoniły się dwie kandydatury: Honorata Wypijewska i Wojciech Budny.

Są to młodzi strażacy z dużą wiedzą, wyniesioną z specjalistycznych kursów. Wielokrotnie zadziwiali swoim zaangażowaniem ipoświeceniem. Są wzorem do naśladowania dla jeszcze młodszych kandydatów na strażaka.

Głosowanie odbyło się dwuetapowo. W poszczególnych kategoriach zostali wybrani laureaci osobno w każdym z 19 powiatów naszego województwa i tym samym zakończył się etap powiatowy. Ten etap rozpoczął się 30 marca i trwał do 20 kwietnia do godz. 21:00.Zwycięzcaw powiecie otrzymał nominacje do kolejnego etapu wojewódzkiego. Ten rozpoczął się 24 kwietnia i trwał do 9 maja do godz. 21:00. W kategorii strażak ochotnik do rywalizacji przystąpiło 17 kandydatów.

Niestety nasi kandydaci nie wysunęli się na prowadzenie, ale wynik 298 uczciwych głosów oddanych na Honoratę jest jak najbardziej powodem do dumy. Bratobójcza walka w jednym gnieździe niemiała sensu, więc Wojtkowi za jego postawę również należą się gorące słowa uznania.

Dla Zwycięzcy wojewódzkiego finału głosowania w kategorii STRAŻAK ROKU KUJAW I POMORZA 2018 przewidziano nagrodę finansową w wysokości 3000 zł, elegancki dyplom na drewnie, upominki, oraz zaproszenie na wojewódzkie obchody Dnia Strażaka OSP. Za zajęcie drugiego miejsca nagroda finansowa w wysokości 2000 zł, a za trzecie miejsce 1000 zł.

Mimo ostrych i szczegółowych zapisów regulaminu niestety plebiscyt traci na zaufaniu.
W mojej opinii jest to plebiscyt dla bogatych ochotników. Głosy można mnożyć na kilka sposobów i za różne ceny.

Organizator zastrzegał, iż plebiscyt nie jest badaniem opinii publicznej, ale jak widać niektórzy całkiem serio przeznaczyli spory budżet na swoją karierę. Jak widać siła kariery, sławy, samo zachwytu przegrywa z uczciwą zabawą i rywalizacją.

Druhno Honorato - GRATULUJEMY tak wysokiego wyniku !

strażak roku - logo

FOTO GALERIA NASZYCH KANDYDATÓW