DZIEŃ   STRAŻAKA   2018

W sobotę, 5 maja 2018 r., na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, odbyły się Centralne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość, obchodzona w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. W uroczystości wzięli udział strażacy z województwa kujawsko - pomorskiego, wystawiając kompanie honorową w skład której wchodził poczet sztandarowy KW PSP, a także pododdział towarzyszący. Stanowili go funkcjonariusze państwowej i ochotniczej straży pożarnej z regionu. Naszą gminę, powiat a nawet województwo reprezentowała jednostka OSP Kruszwica i OSP Cukrownia Kruszwica. Nasi reprezentanci wchodzący w skład kompanii honorowej to :
dh Tylisz Krzysztof - OSP Kruszwica
dh Rosiński Robert - OSP Cukrownia Kruszwica
dh Glanc Rafał - OSP Cukrownia Kruszwica
dh Lisiecki Łukasz - OSP Cukrownia Kruszwica

Ogólnopolski Dzień Strażaka Ochotniczych Straży Pożarnych odbył się 4 maja 2018 na Zamku Królewskim, a następnie na placu królewskim w Warszawie.
W swoim wystąpieniu Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński powiedział - "Nie ma najmniejszego powodu ani pretekstu do jakichkolwiek podziałów".