DZIEŃ     STRAŻAKA   2018

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest w Kruszwicy bardzo uroczyście. O godzinie 1730 zbierają się strażacy z wszystkich (16-tu) jednostek przed strażnicą w Kruszwicy. Przychodzą również przedstawiciele lokalnych władz i zaproszeni goście. Wszyscy odświętnie ubrani. O godzinie 1750 przy dźwiękach marsza orkiestry dętej i z sztandarami na czele ruszamy ulicami miasta na mszę św. w intencji strażaków. Po mszy na płycie kruszwickiego rynku ustawiamy się do uroczystego apelu.
W apelu uczestniczą goście:
Prezes ZP ZOSP RP w Inowrocławiu dh Jerzy Stanny; Prezes ZM-G ZOSP RP w Kruszwicy dh Marek Rimer; Prezes ZP ZOSP RP w stanie spoczynku dh Roman Zieliński; Z-ca Kom. Woj. PSP w Toruniu bryg. Jacek Kaczmarek; Z-ca Kom. Pow. st. brygadier Tomasz Kruczyński; Kom. Gminny OSP dh Krzysztof Kozłowski Kom. Policji w Kruszwicy podinsp. Jarosław Lisiecki; Z-ca Kom. Woj. PSR Woj. Kujawsko - Pomorskiego Lesław Tarnowski; Dyrektor NPT Andrzej Sieradzki; Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz; Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak; Z-ca Burmistrza Kruszwicy Bartosz Krajniak; Przewodniczący Rady Gminy Aleksander Budner; Inspektor ds.p.poż. i woskow. Karolina Jagielska – Lewandowska; ks. Kan. Wojciech Danecki; ks. Łukasz Staniszewski; Radny Powiatu Inowrocławskiego Marek Kościński; Radni Gminy Kruszwica – Ilona Dybicz i Grzegorz Pawlak; W-ce prezesi Nadgoplańskiego WOPR – Marek Lewandowski i Mateusz Kaczorowski.
W części głównej apelu wyróżnienia odbierają strażacy m. innymi z naszej OSP, a byli to:

Złoty medal "Za zasługi dla pożarnictwa":
  • Knasiak Grzegorz
  • Matyjasik Dagmara
  • Marciński Mirosław
  • Rochucki Mariusz
Srebrny medal "Za zasługi dla pożarnictwa":
  • Brykała Emilia
  • Wach Krzysztof
Brązowy medal "Za zasługi dla pożarnictwa":
  • Bondas Marta
  • Buczkowski Bartłomiej
  • Strażak Wzorowy:
  • Gałgański Paweł
  • Jakubowski Konrad
  • Kowalski Rafał
  • Lewandowski Oskar
  • Łączny Krzysztof
  • Maziarz Marcin
  • Rzepka Bartosz
  • Urbanek Paweł
  • Wypijewska Honorata
Wysługa lat:
  • Mrówczyński Witold - 50 lat
  • Stanisławski Marian - 30 lat
  • Kowalski Jarosław - 10 lat
  • Dembowski Krzysztof - 5 lat
Za szczególne zaangażowanie i wieloletnią działalność nagrodę Wojewody Kujawsko - Pomorskiego w postaci pięknego obrazu odebrała dh Dagmara Matyjasik.

Następnie po życzeniach złożonych przez wielu gości udajemy się w przemarsz powrotny do strażnicy gdzie czeka gorąca kiełbasa.
Pragniemy podziękować Orkiestrze Dętej OSP w Jeziorach Wielkich z kapelmistrzem Wojciechem Skowronem na czele. Dziękujemy również Policjantom blokującym ruch drogowy podczas przemarszu.

Gratulujemy wszystkim odznaczonym i wyróżnionym.

Zdjęcia publikowane dzięki uprzejmości portali - www.mojakruszwica.pl i www.ikruszwica.pl