Ś L U B       S T R A Ż A K Ó W

Kolegiata pw. śś. Piotra i Pawła w Kruszwicy 9 sierpnia 2014 r. wypełniła się strażackimi mundurami. Bo i okazja była niezwykła. Na ślubnym kobiercu stanęli strażacy druh Piotr Gmiński i druhna Paulina Michalczyk.

Poznali się na służbie w OSP w Kruszwicy. Wspólne ćwiczenia, szkolenia i wyjazdy wznieciły w nich iskierkę, by po latach zapłonąć wielkim ogniem miłości.

Usłyszeliśmy sakramentalne "TAK", następnie zdanie:

"Ja Piotr biorę ciebie Paulino za żonę i ślubuję ci miłość, . . . "

Następnie dh Paulina powtórzyła te same słowa (skierowane do Piotra).

Aby odpowiednio uhonorować ten dzień ubrani w mundury galowe stanęliśmy dwójkami w nawie głównej kościoła stanowiąc symboliczną asystę.
Na parę nowożeńców wychodzących z kościoła czekał szpaler strażaków z uniesionymi toporkami. Jest to tradycyjny gest braci strażackiej ukazujacy wsparcie i ochronę, zarazem zwiastujący szczęście i pomyślność na nowej drodze.

Podróż do Sali weselnej para młodych odbyła czekającym czerwonym wozem operacyjnym w asyście wozu bojowego. Trasa przejazdu urozmaicona była licznymi tzw. bramami weselnymi. Brama ma symbolizować przeszkodę na wspólnej drodze życia. Nowożeńcy muszą być przygotowani na takie przeszkody i wykupić się by jechać dalej.
Jedną z bram weselnych przygotowali druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wróblach, którzy również złożyli nowożeńcom życzenia.

Kolumna trąbiących i wyjących pojazdów odprowadziła strażaków Piotra i Paulinę, oraz ich gości do domu weselnego w Kobylnikach.

Paulinie i Piotrowi, życzymy
szczęścia i wiele dobrego na nowej drodze życia.

I dużo małych strażaczków.

Nigdy Nie Zagaśnie !