STIHL®
TIMBERSPORTS®     Series

19 lipca 2014 r

Na malowniczym amfiteatrze w Kruszwicy Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej firma STIHL® przy współpracy rady miasta Kruszwicy zorganizowali XI Ogólnopolskie Zawody Strażaków Ochotników w STIHL® Timbersorts® Series. 19 lipca 2014 roku dziesięciu zawodników rywalizowało w sześciu konkurencjach rąbania lub ciecia drzewa.

Na naszych terenach zawód - drwal jak i sporty z nim związane są dość egzotyczne i nieznane.     Więcej o konkurencjach znajdziesz   >> t u t a j << .
Do amfiteatru kruszwickiego przybyło około 3000 widzów, kibiców było znacznie mniej. Na zawodach obecni byli przedstawiciele władz strażackich ZOSP RP i PSP i liczne grono sponsorów. Imprezę urozmaiciły swoją obecnością: Miss Polski 2013 Ada Sztajerowska oraz Miss Ziemi Łódzkiej 2014 Ilona Krawczyńska, a także uczestnik programu XFactor® Paweł "Biba" Binkiewicz.

Przygotowania do imprezy rozpoczęły się dwa dni prędzej. Strażacy w strugach potu ustawiali, rozwieszali i montowali dekoracje i wystrój amfiteatru. Upały były bardzo dokuczliwe. W trakcie imprezy strażacy podzieleni na grupy mieli zadania: zabezpieczenie parkingu, sceny, pomoc techniczna na scenie. Dziewczyny z KDP zostały powołane do grona sędziowskiego i mierzyły czasy zawodników. Pozostałe w roli hostessy wpierały prace na scenie i obsługiwały punkt informacyjny. Po zakończeniu poszczególnych konkurencji ogłaszano wyniki i nagradzano zwycięzców. W kruszwicy w żadnej konkurencji nie pobito rekordu polski. Jak widać zawodnikom również przeszkadzała tak wysoka temperatura.

W klasyfikacji generalnej zawody wygrał i utrzymał tytuł Mistrza Polski - Arkadiusz Drozdek. Tym samym zielonogórzanin zapewnił sobie start w listopadowych Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną w Innsbrucku w Austrii. Drugie miejsce zajął Marcin Juskowski ze Szkaradowa (wielkopolskie), a na trzecim stopniu podium, po raz pierwszy w karierze, stanął Jacek Groenwald z Pucka (pomorskie).

Szczegółowa tabela wyników:
(57kB)

Zawody transmitowane były na żywo w Telewizji Wielkopolskiej® oraz w internecie.
Streszczenie transmisji (28 min) kliknij poniżej.
 KLIKNIJ   TUTAJ by  obejrzeć

Organizatorzy zamierzają powtórzyć imprezę w latach kolejnych.
Na pewno wpłynie to na większe rozpropagowanie tego sportu, a przy tym miasta i okolic. Wiele problemów zaskoczyło organizatorów. Mamy nadzieję, że wszystkie zostały zapisane.

W imieniu organizatorów składamy gorące podziękowania strażakom, pracownikom i pozostałym osobom za trud włożony w przygotowanie, obsługę i organizację tej imprezy plenerowej.

Za naszego mistrza
trzymamy kciuki 13-15.11.2014 roku
Mistrzostwa Świata - Austria, Innsbruck - Olimpiahalle

Krótka relacja z zawodów:
1. (57kB)

2.(57kB)
3.(57kB)
4.(57kB)

Pech Krystiana Kaczmarka możemy zobaczyć tutaj: (57kB)

Relacja (48 min) : (57kB)