OSP   KRUSZWICA
REPREZENTACJĄ
POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO

W sobotę 15 lutego 2014r. odbył się X Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na starcie stanęło piętnaście strażackich zespołów. Dla sprawnej organizacji turnieju drużyny podzielono (w drodze losowania) na dwie grupy i mecze rozgrywane były w halach w Żninie i Gąsawie.
W wyniku losowania drużyny podzielono na 2 grupy:
    GRUPA A (Gąsawa):
  • OSP Grzybno - powiat chełmiński - obrońca tytułu
  • OSP Kcynia - powiat nakielski
  • OSP Kruszwica - powiat inowrocławski
  • OSP Sośno - powiat sępoleński
  • OSP Jerzyce - powiat radziejowski
  • OSP Choceń - powiat włocławski
  • OSP Gmina Gąsawa - powiat żniński - gospodarz turnieju
  • OSP Przysiersk - powiat świecki
  • GRUPA B (Żnin):
  • OSP Gorczenica - powiat brodnicki
  • OSP Tele-Fonika Kable Bydgoszcz - miasto Bydgoszcz
  • OSP Gębice - powiat mogileński
  • OSP Gmina Żnin - powiat żniński
  • OSP Wybcz - powiat toruński
  • OSP Ryńsk - powiat wąbrzeski
  • OSP Gmina Wąpielsk - powiat rypiński

Drużynę powiatu Inowrocławskiego reprezentowała drużyna gminy Kruszwica w składzie:
Grosmann Leszek, Grosman Mirek, Kozłowski Krzysztof, Redman Rafał, Kaczmarek Jacek, Gałgański Paweł, Klain Paweł, Timm Piotr, Jurkiewicz Patryk.

Mimo ogromnego poświęcenia naszych zawodników rywale mieli więcej szczęścia. W klasyfikacji generalnej uplasowaliśmy się na piątym miejscu. W strażackim turnieju obserwujemy napływ nowych talentów, więc i stopień trudności znacząco rośnie.

Zwycięzcą turnieju i najlepszą ekipą województwa kujawsko-pomorskiego została reprezentująca powiat brodnicki drużyna OSP Gorczenica. Zespół otrzymał Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zdzisława Dąbrowskiego, który wręczył dh Janusz Gerke - Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.

Puchar Starosty Żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka za zajęcie drugiego miejsca zdobyła drużyna OSP Tele-Fonika Kable Bydgoszcz. Nagrodę wręczył Starosta Zbigniew Jaszczuk.

Puchar Wójta Gminy Gąsawa Zdzisława Kuczmy za trzecie miejsce trafił w ręce zespołu OSP Gmina Gąsawa. Nagrodę wręczył WójtZdzisław Kuczma.

Najlepszym bramkarzem został zawodnik OSP Tele-Fonika Kable Bydgoszcz Artur Przybyliński, który otrzymał Puchar Posła na Sejm RP Zbigniewa Sosnowskiego. Nagrodę wręczył Sekretarz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Leszek Szmyt.
Puchar Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasza Leszczyńskiego dla najlepszego strzelca otrzymał zawodnik OSP Gorczenia Mateusz Prylewski, który w turnieju strzelił 13 goli. Nagrodę wręczył Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Leszczyński.
Puchar Fair-Play Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żninie, z rąk Prezesa dh Adama Nowaka, otrzymała drużyna OSP Wybcz.

Mecze sędziowali Rafał Liana, Sławomir Kujawa, Marcin Liana oraz Rafał Podlewski.

Wszystkim piłkarzom życzymy sukcesów w kolejnej edycji turnieju.