Spotkanie   opłatkowe
  Radą   Ministrów

Za szczególne zaangażowanie podczas wielogodzinnych działań ratowniczych w bardzo trudnych warunkach pogodowych i pomoc osobom uwięzionych w wielokilometrowych zaspach śniegu przebywający w dniu 07.12.2013r . w OSP w Kruszwicy Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz zaprosił na kolację wigilijną z Premierem Rządu RP Donaldem Tuskiem, strażaków z Kruszwicy.
Do Warszawy pojechała delegacja w składzie: Jacek Kaczmarek, Mirosław Marciński, Grzegorz Knasiak, Dawid Kaczalski, Mateusz Zieliński, oraz Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Artur Przybylski, Prezes OSP w Chełmcach Jerzy Stanny oraz delegacja strażaków z OSP w Strzelnie, wraz z Komendantem Powiatowym PSP z Mogilna.
Spotkanie odbyło się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w dniu 10.12.013r. Na kolację zaproszeni zostali również ministrowie poszczególnych resortów, Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Wicepremier Janusz Piechociński, liczni posłowie, członkowie klubu poselskiego strażaków, senatorowie, ksiądz Biskup Marek Solarczyk, Prezes Zarządu Głównego OSP RP Waldemar Pawlak, Prezesi Zarządów Wojewódzkich OSP RP, Zastępcy Komendanta Głównego PSP, Komendanci Wojewódzcy PSP.
Bardzo miłym akcentem spotkania była chwila oficjalnego powitania przez Komendanta Głównego strażaków z Kruszwicy i Strzelna oraz osobiste podziękowania za ofiarną pomoc w bardzo trudnych warunkach pogodowych i dotychczasową działalność ratowniczą skierowane przez Premiera Donalda Tuska.

Ponadto dodatkową niespodzianką było zaproszenie kruszwickich strażaków, Prezesa OSP w Chełmcach i Komendanta Powiatowego PSP przez Sekretarza Generalnego Episkopatu Polskiego księdza Biskupa Wojciecha Polaka na bardzo miłe spotkanie, w siedzibie episkopatu w Warszawie. Spotkanie stało się okazją do zwiedzenia siedziby episkopatu oraz wysłuchania miłych ciekawych wspomnień BP Polaka i Komendanta Przybylskiego - kolegów ze szkolnych lat.

Bardzo miłe powitanie jak i wspólna kolacja wigilijna oraz otrzymane podziękowania w tak dostojnym gronie, skierowane dla wszystkich kruszwickich strażaków, zarówno przez Komendanta Głównego, jak i Premiera myślę, że są wielkim wyróżnieniem nie tylko dla strażaków ale i dla całej społeczności Gminy Kruszwica. To dzięki Wam wszystkim mieszkańcom i samorządowcom możemy działać dla Was, na rzecz zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa i nieść pomoc wszystkim potrzebującym.

autor kilku zdjęć: Marek Wziętek i inni.