D Z I E Ń     S T R A Ż A K A

C A P S T R Z Y K

4 maj to świeto patrona strażaków - św. Floriana dzien ten jest zapisany jako międzynarodowy dzień strażaka.
W Kruszwicy dzień strażaka jest co roku obchodzony jest bardzo uroczyście.
W pierwszy piątek po 4 maja zjeżdżają się wszystkie gminne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej do strażnicy w Kruszwicy, a że jest ich 16 to i zamieszanie niemałe. Są i zaproszeni goście i przedstawiciele władz miejskich oraz orkiestra dęta z OSP Strzelno.

Program capstrzyku niezmieniany jest od lat więc tradycyjnie przemarsz z orkiestrą od strażnicy OSP do rynku. Tam część główna uroczystości - medale, nagrody, wyróżnienia i przemówienia. Następnie przemarsz ulicami starego miasta z orkiestrą i kolumną pojazdów strażackich. Wozy bojowe dodatkowo objeżdżają drugą część miasta tzw. Zagople jadąc na sygnałach świetlnych i dźwiękowych tworzą niezapomnianą atmosferę w sercach niejednego małoletniego miłośnika pożarnictwa.
Capstrzyk kończy się na parkingu pod Mysią Wieżą stosownym meldunkiem i posiłkiem w pobliskiej restauracji.

Spotkanie całej braci strażackiej na kruszwickim rynku jest wspaniałą okazją do nagrodzenia wyróżniającego się druhów.
W tym roku z naszych szeregów wyróżnienie odebrał:

Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa:

dh. Marek Rimer

Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa:

dh. Magda Czubachowska

dh. Dawid Kaczawski

Odznakom "za wysługę lat" w związku OSP odznaczeni zostali:

35 lat - Kazimierz Nowak
15 lat - Mariusz Rochucki
15 lat - Maciej Pluskota
10 lat - Dagmara Matyjasik
10 lat - Mirosław Marciński
  5 lat - Ewelina Mazurkiewicz
  5 lat - Przemysław Zawicki

W imieniu strażaków z Kruszwicy składam gorące życzenia dla
całej braci strażackiej i ratowniczej.

Poniżej prezentuję fotorelację z tej uroczystości: