D Z I E Ń     S T R A Ż A K A

C A P S T R Z Y K

4 maja 2010r. cała brać strażacka uroczyście obchodzi święto swojego patrona - św. Floriana. W kalendarzach ten dzień zapisany jest, jako DZIEŃ STRAŻAKA.
Na kruszwickim rynku, jak co roku odbył się uroczysty strażacki apel zakończony capstrzykiem. W tym roku uroczystości odbyły się w piątek 7 maja 2010 r. w dzień deszczowy, pochmurny, ale bardzo radosny.
Zebrani druhowie wszystkich jednostek naszej gminy i zaproszeni goście wymaszerowali w asyście orkiestry z naszej remizy na rynek kruszwicki. Tam druh Piotr Fołda - prowadzący uroczystość złożył meldunek Prezesowi ZM-G OZOSP RP Markowi Rimerowi. W trakcie hymnu strażackiego granego przez orkiestrę dętą z Strzelna nad naszymi głowami załopotała flaga związkowa. Następnie delegacja władz miejskich i strażackich złożyła kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej. Kolejnymi punktami uroczystości było odczytanie listu z życzeniami od Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka, wręczenie medali i wyróżnień zasłużonym druhom. Uroczystość kończyły życzenia od przedstawicieli władz i gości zaproszonych. Po uformowaniu szyku w kolumnę marszową odbył się capstrzyk ulicami: Rybacka, Powstańców Wielkopolskich, Kraszewskiego, Niepodległości, Rynek, Zamkowa. Przy moście mistrz ceremonii Piotr Fołda zakończył przemarsz odprowadzeniem sztandarów i meldunkiem Prezesowi ZM-G OZOSP RP Markowi Rimerowi. Zebrana brać strażacka udała się na symboliczny poczęstunek, a wozy bojowe na sygnałach zaprezentowały się jeszcze na ulicach Kościuszki, Kolegiackiej, Wiejskiej, Solidarności, Kujawskiej, Kolegiackiej i Kościuszki.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdeczne gratulacje, a szczególnie druhom:

Bartłomiejowi Bednarkowi - odznaczony brązowym medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa"

Odznakami "Za Wysługę Lat" uhonorowani zostali miedzy innymi druhowie:

Adam Stanisławski - 35 lat
Krzysztof Wiśniewski - 25 lat
Zbigniew Krawczak - 20 lat
Jacek Kaczmarek - 15 lat
Szymon Kamiński - 10 lat
Paweł Strzyżewski - 5 lat
Krzyzsztof Tylisz - 5 lat
Piotr Chowiera - 5 lat
Jarosław Kowalski - 5 lat