ĆWICZENIA     w     CUKROWNI

30 czerwca 2010r. braliśmy udział w zintegrowanych ćwiczeniach bojowych na terenie Cukrowni "KRUSZWICA" w Kruszwicy. W manewrach brały udział dwa wozy z Naszej OSP, oraz dwa zastępy z JRG nr.1 w Inowrocławiu.

W zgłoszeniu usłyszeliśmy że powstało zadymienie w górnej części instalacji technologicznej nowo powstałego silosu cukru. Alarmowy dojazd do zakładu następnie rozwinięcie do suchego pionu i rota gaśnicza w aparatach powietrznych po schodach poszukuje na górze źródła zadymienia. Drugi wóz ratowniczo- gaśniczy buduje linię zasilającą z odległego hydrantu podziemnego na ulicy Przybyszewskiego.

Przybyłe wozy z Państwowej Straży Pożarnej to podnośnik hydrauliczny i zastęp ratowniczo -gaśniczy przygotowują zewnętrzne stanowisko gaśnicze z kosza podnośnika.

Przygotowane i przećwiczone założenie miało zapoznać strażaków z nowym obiektem i jego zabezpieczeniem p.poż.
Ćwiczenia zakończyły się krótkim zbiorowym omówieniem.