KURS     RATOWNICTWA     WODNEGO

W dniach 24 luty - 13 marzec 2010 roku w jednostce naszej odbło się szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach. Kurs obejmował (zgodnie z programem zatwierdzonym przez KG PSP) 11 godz. wykładów i 6 godz. zajęć praktycznych na wodzie. Całość z egzaminem to - 24 godzinny kurs.
Organizatorem kursu jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.
Na wielogodzinnych wykładach kursanci dowiedzieli się o sposobach przygotowania się do powodzi, działaniach ratowniczych, oraz usuwaniu jej skutków.
Drugim równoległym tematem było ratownictwo lodowe.
Zajęcia praktyczne odbyły się na lodzie w pobliżu małego mostu pod czujnym okiem instruktorów : asp. R. Osińskiego i st.og. D. Nowaka oraz mł. kpt. I. Taraszki. Tematem zajęć było przypomnienie strażakom podstawowych aspektów bezpieczeństwa, oraz przećwiczenie różnych zachowań podczas prowadzenia takich akcji.
Jak widać na załączonych zdjęciach mimo nie sprzyjającej pogody atmosfera na kursie była istnie rodzinna ( jak zawsze zresztą ). Pozwoliło to na sprawne przećwiczenie wielu scenariuszy ratowniczych z pokazaniem zagrożeń i niebezpieczeństw.

Szkolenie zakończło się 13 marca egzaminem pisemnym i praktycznym.
Szanowna Komisja Egzaminacyjna w składzie: mł. bryg. Rafał Wesołek, asp. sztab. Marek Flis, oraz tech. poż. Mieczysław Musiałowski pozytywnie ocenili przygotowanie wszystkich 14-u kursantów.
Fotorelacja z egzaminu również poniżej.

FOTO RELACJA z ZAJĘĆ

FOTO RELACJA z EGZAMINU