Pokazy ratownictwa drogowego w szkole w Inowrocławiu

W dniu 12.10.2009r. w Szkole Policealnej Medyczno- Społecznej w Inowrocławiu odbyło się sympozjum pod hasłem:

"Wypadki drogowe - współpraca zintegrowanych służb ratowniczych"

Policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego asp. Izabella Drobniecka i asp.sztab. Jacek Piątkowski przedstawili temat : ,,Wypadki drogowe w kontekście pracy funkcjonariuszy Policji". O technikach wydobywania poszkodowanych z użyciem specjalistycznego sprzętu opowiadał prezes OSP w Kruszwicy mł.kpt.mgr Jacek Kaczmarek, Z kolei temat ,, Pomoc medyczna i zastosowanie sprzętu ortopedycznego podczas wydobywania poszkodowanych", został wygłoszony przez specjalistów z dziedziny medycyny ratunkowej: mgr Dominika Chmiela i mgr Piotra Kowalskiego.
Po wykładach uczestnicy sympozjum przemieścili się na boisko szkolne by tam podziwiać naszych druhów i druhny. Przeprowadzona tam została symulacja zdarzenia drogowego w którym to samochód osobowy marki TICO wypadł z drogi i uderzył w przeszkodę. Jedna osoba poszkodowana wypadła z pojazdu, natomiast druga została zakleszczona w pojeździe.
Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego uwolnili poszkodowanego. Następnie obie ofiary znalazły się w rekach słuchaczy szkoły medycznej, którzy to zademonstrowali swoje procedury.
Sympozjum Zostało zorganizowane przez społeczność Szkoły Medyczno- Społecznej w Inowrocławiu, Ochotniczą Straż Pożarną z Kruszwicy, Komendę Powiatową Policji, oraz Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Inowrocławiu.

oraz CZYTAJ TUTAJ

www.medykino.com.pl