OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

SYGNALIZATOR     BEZRUCHU

MOTION SCOUT         K - T

sygnalizator bezruchu z OSP Kruszwicy


Detektor ruchu jest to urządzenie elektroniczne, które zamocowane na ubraniu ratownika kontroluje jego ruchy. W przypadku nie odnotowania ruchów detektor automatycznie uruchamia alarm akustyczny i świetlny (LED).
Zasadność używania detektora polega na szybkim zlokalizowaniu i dotarciu do ratownika, który w wyniku urazu utracił przytomność.
Urządzenie to jest stosowane wszędzie tam gdzie występuje niebezpieczeństwo, a praca ratownika nie może być kontrolowana wzrokowo przez inne osoby (zadymienie, tunele, zawały i gruzowiska).

OPIS

Obudowa motionSCOUT jest zwarta, trwała i wodoszczelna [IP67], zbudowana tak aby, stawiać opór najtrudniejszym warunkom. Zintegrowana uszczelka pomiędzy wyższą a niższą częścią obudowy, zabezpiecza przed przedostawaniem się wody do wewnątrz nawet po wymianie baterii. Dzięki klamerce z amortyzowanym zaczepem, motionSCOUT może być łatwo i bezpiecznie zaczepiony do pasa biodrowego lub barkowego. Dioda A bi-colour LED umieszczona na śroku urzadenia wyraźnie pokazuje gotowość urządzenia, zielony kolor wskazuje gotowość a czerwony niski poziom baterii.
Czujnik temperatury w urządzeniu kontroluje kiedy niebezpieczny poziom temperatury zostaje przekroczony.
Motion SCOUT nie wymaga serwisowania i przeglądów. Czerwony klucz bezpieczeństwa zwiększa kontrolę nad ilością ratowników biorących udział w akcji i zarazem włancza sygnalizator.
W duzych akcjach na stanowisku dowodzenia zebrane są wszystkie klucze. Ratownik po wyjściu z strefy zagrożenia odbiera swój kluczyk i dezaktywuje sygnalizator, co potwierdza jego wyjście.
Obsługa urządzenia ogranicza się do dwóch przycisków i kluczyka. Duży przycisk służy do ręcznego aktywowania alarmu, natomiast mniejszy do uruchomienia przyrządu.

UŻYTKOWANIE

Sygnalizator bezruchu mocowany jest najczęściej do pasa naramiennego lub biodrowego aparatu powietrznego. Choć można go dowolnie mocować.
Przed wejściem w strefę zagrożoną uruchamiamy sygnalizator na kilka sposobów:
Wariant - 1
Wduszając duży przycisk w centralnej części obudowy (kluczyk pozostaje nietknięty).
Wariant - 2
Wyciągamy kluczyk i zostawiamy go w umówionym miejscu stanowiska kierowania.
Wariant - 3
Wyciągamy kluczyk i umieszczamy go w jednym z otworów bocznych.

W przypadku, kiedy użytkownik nie rusza się przez ~25 sekund, zostaje uruchomiony wstępny alarm brzmiący przez 15 sekund. Aby odwołać alarm wstępny użytkownik powinien jedynie poruszyć się, lub potrząsnąć urządzeniem. Jeśli użytkownik się nie poruszy po 15 sekundach uruchamia się alarm właściwy. Alarm ten ma poziom głośności 95 dB (mierzony w odległości 3 m od źródła). Dodatkowo dwie diody z większą intensywnością mrugają. W tym stanie bez kluczyka alarm nie da się wyłączyć.
Uruchomiony alarm temperaturowy można ręcznie uciszyć wduszając duży przycisk.
Po opuszczeniu strefy zagrożonej umieszczamy kluczyk w właściwej otworze i wduszając obydwa przyciski równocześnie przez 3 sekundy wyłanczamy sygnalizator.


DANE TECHNICZNE SYGNALIZATORA Motion SCOUT

sygnał dźwiękowy95 dB (w odległości 3 m)
zabezpieczenie obudowyIP 67
czas czuwania~200 godz. / baterię
czas alarmu~10 godz. / baterię
częstotliwość2,6 - 3,0 kHz
alarm wstępny2 sygnały / s i ciszej
alarm właściwy3 sygnały / sekundę
typ baterii2 x AA
obudowaovermolded 2K
wymiary (dł x szer x wys)100 x 75 x 45 mm
ciężar230 g (z baterią)


DOPUSZCZENIA Motion SCOUT
  • ATEX II 1G EEx ia IIC T3/T4 -20°C to +55°C
  • ˇGA 401-2002
  • SYGNALIZATOR POSIADA ŚWIADECTWO DOPUSZCZENIA CNBOP


TESTY - Motion SCOUT
  • EMC [2004/108/EC]
  • EN 61000-6-2, EN 61000-6-3
  • MIL-STD-810E
  • Odporność na płomień zgodnie z EN 137
  • EN 60529 [IP 67]
  • JCDD 38 [for UK]
  • Korozja: EN 60068-2-11


linia 6

<< wróć do poprzedniej strony > >

linia 6
rulon

Jesteś 405 gościem na Naszej stronie.

o     448     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2022