OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

SYGNALIZATOR     BEZRUCHU

FIRE FLY II

sygnalizator bezruchu z OSP Kruszwicy


Detektor ruchu jest to urządzenie elektroniczne, które zamocowane na ubraniu ratownika kontroluje jego ruchy. W przypadku nie odnotowania ruchów detektor automatycznie uruchamia alarm akustyczny i świetlny (LED).
Zasadność używania detektora polega na szybkim zlokalizowaniu i dotarciu do ratownika, który w wyniku urazu utracił przytomność.
Urządzenie to jest stosowane wszędzie tam gdzie występuje niebezpieczeństwo, a praca ratownika nie może być kontrolowana wzrokowo przez inne osoby (zadymienie, tunele, zawały i gruzowiska).

OPIS

Sygnalizator bezruchu Fire Fly II posiada mocną obudowę odporną na wodę, oraz trzy migające diody, umieszczone na trzech bokach sygnalizatora.
Rozładowanie baterii o 80% sygnalizowane jest krótkim dźwiękiem powtarzalnym, co 5 sekund w trakcie pracy detektora. Zalecana częstotliwość wymiany źródła zasilania: 2 razy w roku.
FIRE FLY II nie wymaga serwisowania i przeglądów.

UŻYTKOWANIE

Sygnalizator bezruchu mocowany jest za pomocą własnej kramry najczęściej do pasa naramiennego lub biodrowego aparatu powietrznego. Choć tu jest dowolność mocowania.
Uruchomienie następuje za pomocą przesuwnego czerwonego wyłącznika na górnej części urządzenia.
Wyłącznik posiada trzy pozycje -
  • pozycja 1 - wyłączone,
  • pozycja 2 - ręczne wzbudzenie alarmu (przywoływacz, lub kontrola przed użyciem)
  • pozycja 3 - praca właściwa
Wyłącznik ma również blokadę przesuwu. Jest to prostokątny przycisk na powierzchni wyłącznika.
Blokada służy do zabezpieczenia przed niekontrolowanym wyłączeniem.

Przed wejściem do strefy zadymionej energicznym ruchem przesuwamy włącznik w przeciwne krańcowe położenie.Włączone urządzenie emituje jednorazowo podwójny dźwięk i wielokrotne miganie diod czerwonych w całym okresie pracy.

W przypadku kiedy, użytkownik nie rusza się przez 20 sekund, zostaje uruchomiony wstępny alarm brzmiący przez 7 sekund. Aby odwołać alarm wstępny użytkownik powinien jedynie poruszyć się, lub potrząsnąć urządzeniem.
Jeśli użytkownik się nie poruszy po siedmiu sekundach uruchamia się alarm właściwy. Alarm ten ma poziom głośności 95 dB (mierzony w odległości 3 m od źródła) i może brzmieć około 5 godzin przy całkowicie naładowanej baterii. Dodatkowo częstotliwość mrugania i natężenie światła diod wzrosła.

Jeśli ratownik wpadł w kłopoty nie tracąc przytomności może wezwać pomoc sygnalizatorem przesuwając włącznik w pozycję środkową. Nastąpi uruchomienie alarmu właściwego.

Po wyjściu z strefy zagrożonej należy wyłączyć sygnalizator. Niezależnie czy alarm jest uruchomiony, lub nie - należy przesunąć wyłącznik w pierwotną pozycję. Aby pokonać blokadę wyłącznika wduszamy prostopadle do urządzenia - prostokątny czerwony przycisk na wyłączniku, co zwolni blokadę.


DANE TECHNICZNE SYGNALIZATORA FIRE FLY II

sygnał dźwiękowy95 dB (w odległości 3 m)
częstotliwość2,6 kHz - 3 kHz
alarm wstępny2 sygnały na sekundę, cichszy
alarm właściwy4 sygnały na sekundę
wskaźnik funkcji3 diody LED (impulsy, co 3 sekundy)
zasilaniebateria alkaliczna 9 V
obudowapoliwęglan (PC - Polycarbonate)
czas trwania alarmu5 godzin (naładowana bateria)
Zabezpieczenie iskro wybuchoweATEX II 1G EEx ia IIC T3/T4
zabezpieczenie obudowyIP 67
zakres temperaturowy-200C a +550C
wymiary (szer. / wys. / gł.)58 / 97 / 51 mm
masa215 g (z baterią)


linia 6

<< wróć do poprzedniej strony > >

linia 6
rulon

Jesteś 141 gościem na Naszej stronie.

o     150     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2022